Kolejna odsłona akcji “Mieszkanie do remontu”. W poprzedniej edycji wpłynęło kilkaset wniosków

Już po raz drugi w tym roku można wziąć udział w programie ZKZL „Mieszkanie do remontu”. W tej edycji przygotowanych zostało 27 lokali – od jednopokojowych do większych z nawet pięcioma pokojami.

 

Program „Mieszkanie do remontu” skierowany jest do osób, które z uwagi na sytuację materialną nie mają szans na uzyskanie kredytu bankowego w banku i nie stać ich na długoterminowy wynajem mieszkania na rynku komercyjnym. Mogą wziąć w nim udział także rodziny, które nie uzyskały odpowiedniej liczby punktów ubiegając się o mieszkanie socjalne lub komunalne. Najemcy muszą wykonać prace remontowe w mieszkaniu, o które ubiegają się od ZKZL.

Poprzednia edycja akcji odbyła się w pierwszym kwartale roku i spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony poznaniaków. Wpłynęło ponad 400 wniosków, choć do wyremontowania i dostępnych w ramach akcji było zaledwie 25 lokali.

W majowej odsłonie akcji przewidziano w ofercie 27 mieszkań do remontu. Są to lokale jedno i dwupokojowe, a także większe – z czterema i pięcioma pokojami. Powierzchnia lokali wynosi od 27,5 m2 do aż 176 m2. Dzięki temu mogą zyskać zainteresowanie ze strony różnych osób i rodzin.

Po zakwalifikowaniu do programu, lokale ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Podobnie jak w przypadku tegorocznej pierwszej odsłony programu, możliwe są oględziny wskazanych lokali, jednak odbywają się one przy zachowaniu zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski będą przyjmowane do końca maja poprzez specjalną podstronę internetową poświęconą programowi., gdzie znajduje się także wykaz mieszkań wraz z niezbędnymi pracami remontowymi do wykonania.