Jubileuszowa odsłona Poznań Poetów w trzech terminach

Tegoroczna, jubileuszowa edycja festiwalu Poznań Poetów odbędzie się nie w jednym, a trzech terminach, rozłożonych na kilka miesięcy. Spotkania będą krótsze, ale za to bardziej intensywne. Organizatorzy liczą, że dwa ostatnie odbędą się już w okolicznościach „poepidemicznych”.

 

Tegoroczna edycja Poznań Poetów jest już dziesiątą w historii. Tym razem, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, wydarzenie odbędzie się w trzech terminach. Zamiast jednego, kilkudniowego spotkania odbędą się krótsze, ale – jak zapowiadają organizatorzy – bardziej intensywne.

Pierwsze, najbliższe, zaplanowane jest pod koniec maja, w dniach 28-29 maja. Będzie miało formułę hybrydową – częściowo zdalną, częściowo stacjonarną. To właśnie wtedy zostanie wręczona Poznańska Nagroda Literacka. Nagroda im. Adama Mickiewicza trafi do Jana Gondowicza, natomiast Nagroda Stypendium im. Stanisława Barańczaka będzie wręczona jednemu z trojga nominowanych – Urszuli Honek, Igora Jarka albo Katarzyny Szwedy. Galę Poznańskiej Nagrody Literackiej uświetni występ pianistki Hani Rani, która zagra także na koncercie w CK Zamek 29 maja. Będzie to koncert na żywo, z udziałem publiczności. Także tego dnia wręczona będzie Studencka Nagroda Literacka Z Buta.

W maju zaplanowano także m.in. spotkania z poetami i literaturoznawcami, autorami i krytykami.

Kolejne spotkania zaplanowane są na 22 i 23 września oraz 27 i 28 października.