Startuje sezon siatkówki plażowej. Chwiałka Volley w tym roku po obu stronach Warty

W weekend rozpocznie się tegoroczny sezon plażowy w Poznaniu, a dokładniej, sportów plażowych, ponieważ właśnie wtedy rozpocznie się tegoroczny turniej Chwiałka Volley 2021.

 

Turniej siatkówki plażowej Chwiałka Volley co roku cieszy się dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem ze strony zawodników. W tym roku zwiększono liczbę dostępnych miejsc, a zawody będą rozgrywane po obu stronach Warty.

Mimo zwiększenia limitu uczestników, miejsca podobnie jak w ubiegłym roku zostały zajęte w zaledwie minutę. Rozgrywki będą odbywały się w kategorii: męskiej, żeńskiej i mieszanej. Z uwagi na większą liczbę uczestników, a tym samym także rozgrywanych meczów, będą dwie areny zawodów, po obu stronach Warty – na plaży przy basenie Chwiałka oraz na plaży Piach i Podróże na Ratajach. Mecze fazy finałowej będą odbywały się na Chwiałce.

Będzie to również jedno z pierwszych wydarzeń sportowych z udziałem publiczności w związku ze znoszeniem obostrzeń sanitarnych.

Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, 15 maja, już o godzinie 8:00. Wśród zawodników obu płci są m.in. obrońcy tytułów oraz medaliści Mistrzostw Polski. Rywalizacja potrwa do niedzieli.

Zawodnicy będą rywalizować o 1500 złotych dla zwycięzców w każdej kategorii oraz nagrody rzeczowe, w tym m.in. vouchery na usługi fizjoterapeutyczne, treningi personalne, kursy językowe, masaże czy uchwyty do piłek. Każdy uczestnik otrzyma także pakiet startowy, w którym znajdą się m.in. profesjonalna koszulka lub top zawodniczy.