Weekend z Ziemią w Palmiarni Poznańskiej

Palmiarnia Poznańska zaprasza na tegoroczną edycję Weekendu dla Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim jest „poznań drugie życie odpadów!”. Wydarzenie zaplanowano na 15 i 16 maja i będzie odbywać się w wersji online i stacjonarnej, a w programie znalazł się szereg warsztatów, gra terenowa, wystawa, konkursy oraz quizy.

 

W czasie Weekendu dla Ziemi przybliżone będą zagadnienia proekologiczne, które mają zwrócić uwagę na konieczność troszczenia się o środowisko naturalne w Polsce.

W tym roku do wydarzenia Palmiarni Poznańskiej dołączyli także partnerzy – Zakład Zagospodarowania Odpadów sp. z o.o., Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wraz z Partnerem Prywatnym – SUEZ Zielona Energia Sp. z.o.o. oraz Związek Międzygminny “Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”. Całość skierowana jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W sobotę i niedzielę, w Pawilonie III w Palmiarni dostępne będą stoiska warsztatowe i informacyjne partnerów wydarzenia. Będzie można wziąć udział m.in. w praktycznych warsztatach z segregacji, quizach i konkursach. Przygotowano także materiały edukacyjno-informacyjne, plakaty, ulotki i poradnik o tym, jak założyć przydomowy kompostownik.

Będzie można także dowiedzieć się jak działa Instalacja Termicznego przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, w której odpady przekształcane są w energię elektryczną i cieplną.

W sobotę zainaugurowana będzie także wystawa prac studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prace będą poruszać zagadnienia związane m.in. z ponownym wykorzystaniem materiałów i przedmiotów używanych.

Na terenie całej Palmiarni, dla wszystkich odwiedzających dostępna będzie specjalna edycja gry terenowej “Odkrywca Zdobywca”, dzięki której w aktywny sposób będzie można zdobyć wiedzę na temat odpadów oraz zainspirować się do ekologicznych działań.

Na profilu Palmiarni na portalu Facebook przez cały weekend będą również publikowane ciekawostki ekologiczno-przyrodnicze.