Chwiałka Volley z rekordową liczbą uczestników. Emocji nie brakowało

W weekend odbyła się tegoroczna edycja Chwiałka Volley, czyli turnieju siatkówki plażowej, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych w mieście. Po raz pierwszy w historii był rozgrywany na terenie dwóch obiektów jednocześnie, po obu stronach Warty.

Turniej co roku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Dostępne miejsca rezerwowane są w zaledwie minutę. W tym roku podjęto decyzję o organizacji wydarzenia na dwóch obiektach jednocześnie – Pływalni Letniej Chwiałka oraz Piach i Podróże na terenie Oddziału Rataje POSiR.

Dzięki temu w wydarzeniu wzięło udział aż 160 par, w tym 64 męskie, 48 żeńskich i 48 mikstów. To rekordowo dużo zawodników.

Tegoroczna edycja Chwiałka Volley była jedną z pierwszych tego typu imprez, w której mogli wziąć udział także kibice, z uwagi na zniesienie części obostrzeń.

Sobota, 15 maja, była dniem rywalizacji w turnieju męskim. W stawce znaleźli się najlepsi zawodnicy z całej Polski oraz kilka par z zagranicy. Kibice mieli okazję podziwiać między innymi dwóch Mistrzów Polski – Jarosława Lecha oraz Damiana Lisieckiego. Po kilku godzinach rywalizacji mistrzami Chwiałki Volley 2021 zostali Mateusz Podborączyński z pierwszoligowego BAS Białystok oraz Adam Lorenc, atakujący Plusligowego Cuprum Lubin. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Zięba z Milejewa i Igor Ciemachowski z Gdyni, którzy w meczu o brąz 2:1 (12:15, 15:12, 15:11) pokonali Przemysława Lisieckiego i Marcina Wlazika z Wrześni.

W niedzielę najpierw rywalizowano w ramach turnieju żeńskiego. Także i tu nie brakowało niespodzianek i zwrotów akcji. Część faworytek szybko odpadła z turnieju ku zaskoczeniu wszystkich. Mistrzyniami turnieju organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zostały Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska. W finale 2:0 pokonały one reprezentantki UAM Poznań – Justynę Kozłowską i Weronikę Antczak. Na najniższym stopniu podium stanęły Agnieszka Adamek z Volley Wrocław (liderka rankingu PZPS) i Aneta Kaczmarek.

Jako ostatni odbywał się turniej mikstów. Tu najlepszą parą okazali się Kamila Płaczek z Jankowa Przygodzkiego i Michał Muszyński z Wilczyna, którzy w finale pokonali Paulinę Wiśniewską i Marcina Walińskiego z Bydgoszczy. W meczu o brąz triumfowali ubiegłoroczni triumfatorzy – Monika Gajtkowska z Poznania i Damian Marcjan z Wrześni.

Najlepsze drużyny otrzymały nagrody w wysokości 1500 złotych, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.