Zamiast segregacji, zaśmiecanie terenów zielonych. Kolejne nielegalne wysypiska usunięte

Zlecenie wywiezienia śmieci do punktu wywozu i utylizacji zakończone podrzuceniem odpadów w lesie czy przy drodze to niestety powtarzająca się historia. Strażnicy miejscy w Poznaniu często się z nią spotykają, ustalając osoby odpowiedzialne za zaśmiecanie terenów. Właśnie takie wytłumaczenie usłyszeli niedawno m.in. strażnicy miejscy z poznańskiego Nowego Miasta.

 

Strażnik rejonowy z Referatu Poznań Nowe Miasto patrolując rejon Antoninek-Zieliniec-Kobylepole zauważył nielegalne wysypisko odpadów na terenach zielonych Biała Góra. Wśród śmieci znalazły się m.in. opakowania i wiaderka po farbach, odzież, folie, elementy plastikowe, a także karta SIM z numerem telefonu. To właśnie to ostatnie okazało się być przydatne w ustaleniu sprawcy zaśmiecania.

Funkcjonariusz udał się pod adres, pod którym miała przebywać osoba odpowiedzialna za porzucenie śmieci na terenie zielonym.

Okazało się, że właściciel odpadów zlecił ich usunięcie osobie trzeciej, która miała podjąć się odpowiedniej segregacji. Niestety, po raz kolejny okazało się, że takie rozwiązanie nie zawsze jest skuteczne. Osoba, której zlecono to zadanie została ustalona i ukarana za zaśmiecanie terenu. Jeszcze tego samego dnia teren został uprzątnięty, a odpady posegregowane.

Interwencje straży miejskiej okazały się skuteczne także na Jeżycach, gdzie uporządkowano zanieczyszczony odcinek drogi przy ul. Szczawnickiej.