Lech Poznań rozczarowaniem ligi. Jak będzie w kolejnym sezonie?

Od pięciu lat „Kolejorz” funduje swoim kibicom ekstremalną przejażdżkę kolejką górską. Medal, środek tabeli, medal, środek tabeli i tak w kółko. Ekstraklasa 2021/22 przyniesie poprawę nastrojów? Są już pierwsze typy!

Wielu może się zdziwić, ale Lech jest faworytem do wygrania Ekstraklasy w 2022 roku, zaraz po Legii Warszawa. Kontrowersyjna teza? Może, ale analitycy bukmacherscy tak bowiem szacują obecnie kursy na zwycięstwo w lidze polskiej w kolejnym sezonie. Legia jest oczywiście zdecydowanym faworytem, a wysoka pozycja Lecha, który zanotował rozczarowujący sezon jest raczej oznaką… słabości konkurencji. Ale po kolei…

Legia i Lech 

STS, lider polskiej branży bukmacherskiej, w swojej ofercie ma już kursy na zwycięzcę Ekstraklasy w sezonie 2021/22. Przeliczając kursy na procentowe szanse Legia ma aż 71% na wygranie ligi. Lech 20%, a później jeszcze mniej szans mają Raków Częstochowa, Piast Gliwice i Pogoń Szczecin. Wszystkie te drużyny w niedawno zakończonym sezonie stanowiły czołówkę Ekstraklasy. Tylko Piast i Lech skończyły poza podium i nie zagrają w europejskich pucharach.

Miłe złego początki

„Kolejorz” ma za sobą bardzo słaby sezon, rozczarowujący i irytujący z pozycji kibiców z Wielkopolski. Lech miał być głównym konkurentem Legii, ale opierającym swoją siłę na młodych, utalentowanych piłkarzach z akademii oraz ciekawych obcokrajowcach. Awans do fazy grupowej Ligi Europy był jasnym sygnałem, że to może być dobry sezon. Niestety potem wszystko posypało się, jak domek z kart. Coraz gorsza gra i wyniki, pozycja w tabeli daleko od oczekiwanej. Atmosfera gęstniała, doszło do zmiany na stanowisku trenera i w sztabie szkoleniowym, a tego lata należy spodziewać zmian w kadrze pierwszego zespołu. 

Polska liga chętnie typowana

Mimo kryzysu Lech to wciąż marka, to wciąż drugi najbogatszy klub w Polsce. Nieprzypadkowo największy bukmacher jest sponsorem strategicznym klubu co najmniej do 2023 roku. STS wspiera „Kolejorza” od 2013 roku, generalnie cała branża mocno angażuje się w ligę polską w piłce nożnej. Dlaczego kibice wybierają zakłady bukmacherskie? Bonusy to jedna rzecz, ale bogata oferta na rodzime rozgrywki – od Ekstraklasy po IV ligę jest niezwykle ciekawa i przyciąga, bo fani niejednokrotnie mają ogromną wiedzę na temat tego co dzieje się w „ich” klubie. A taka wiedza pomaga typować wyniki i przewidywać formę drużyny. Jak obstawiać mecze piłki nożnej? Teoretycznie nie ma w tym nic skomplikowanego, ale warto poświęcić trochę czasu, żeby zapoznać się z ogólnymi zasadami i poradami, które zwiększą prawdopodobieństwo powodzenia. Kibice Lecha mogą mieć nadzieję, że typowanie wyników drużyny w nowym sezonie będzie znacznie przyjemniejsze niż w niedawno zakończonym.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.