Samochód z włączonym silnikiem porzucony na parkingu leśnym w Poznaniu

Samochód z włączonym silnikiem stojący na parkingu leśnym, choć w pobliżu nie widać kierowcy ani właściciela pojazdu – taki widok musiał zdziwić spacerowicza przy ul. Bukowskiej. Mężczyzna postanowił zgłosić sprawę policji i jak się okazało, postąpił słusznie.

 

Do sytuacji doszło w piątkowe popołudnie. Policjanci z poznańskiego Grunwaldu odebrali zgłoszenie, w którym mężczyzna poinformował, że na parkingu leśnym przy ul. Bukowskiej stoi zaparkowany samochód z włączonym silnikiem. W środku ani w pobliżu nie było jednak kierowcy pojazdu.

Policjanci udali się na miejsce, by sprawdzić przyczynę porzucenia pojazdu. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że w nocy został skradziony z posesji na os. Bajkowym w Poznaniu.

Funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady, a następnie odholowali go na policyjny parking. Gdy zakończą się czynności śledcze będzie mógł wrócić do właściciela. Tożsamość złodzieja oraz okoliczności kradzieży i porzucenia samochód są ustalane.