Robert Lewandowski otrzyma kolejne państwowe odznaczenie?

Z całą pewnością Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – stwierdził w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odnosząc się do rekordu polskiego piłkarza.

 

Lewandowski został samodzielnym rekordzistą wszech czasów pod względem liczby bramek uzyskanych w jednym sezonie piłkarskiej Bundesligi. W sobotnim meczu ostatniej kolejki pokonał bramkarza Augsburga Rafała Gikiewicza, powiększając dorobek do 41 strzelonych bramek. Lewandowski trafił do siatki w 90. minucie spotkania w Monachium, a tuż po tym golu sędzia zakończył spotkanie.

Spychalski, zapytany w Polsat News, czy prezydent Andrzej Duda przyszykował Order Orła Białego dla Roberta Lewandowskiego, odpowiedział, że prezydent wręczając 22 marca Lewandowskiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski mówił, że przed polskim sportowcem jeszcze wiele sukcesów.

“Z całą pewnością to nie jest ostatnie odznaczenie, które Robert Lewandowski dostaje z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a po Krzyżu Komandorskim (są) jeszcze tylko trzy wyższe odznaczenia, więc z całą pewnością takie odznaczenie na Roberta Lewandowskiego będzie czekało” – powiedział rzecznik prezydenta.

Robert Lewandowski był zawodnikiem Lecha Poznań w latach 2008-2010 i to właśnie z poznańskiego klubu przeniósł się do Bundesligi.