Pies w kilka minut odnalazł skradziony towar

Psi nos rzadko zawodzi, a na dodatek wielokrotnie jego moc jest nieoceniona. Przekonują się o tym policjanci podczas codziennej służby, którzy do niektórych spraw angażują psich funkcjonariuszy. W ostatnim czasie jeden z policyjnych czworonogów w kilka minut odnalazł skradziony towar wart ok. 25 tysięcy złotych.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 21 maja. Policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach zostali wezwani w sprawie kradzieży z włamaniem na terenie jednej z lokalnych firm. Skradziono kilka butli z gazem służącym do uzupełniania klimatyzacji. Butle były przechowywane w stalowym kojcu.

Na miejsce wezwano m.in. policjanta z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z poznańskiej komendy, który przyjechał wraz z Hanterem, czyli czworonożnym funkcjonariuszem.

Pies od razu podjął trop i już po chwili, bez odrywania nosa od ziemi, poprowadził funkcjonariuszy kilkaset metrów w stronę pola, gdzie złodziej ukrył skradziony towar.

Policjanci zabezpieczyli osiem butli, a następnie po wykonaniu działań śledczych przekazali je przedsiębiorcy. Tożsamość osoby odpowiedzialnej za włamanie i kradzież jest ustalana.