Reprezentacja Polski trenuje w Opalenicy. Ma do dyspozycji trzy pełnowymiarowe boiska

Od poniedziałku (24.05) piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do mistrzostw Europy na zgrupowaniu w Opalenicy. Zawodnicy mieszkają w Hotelu Remes.

 

– Piłkarze mają przygotowane trzy pełnowymiarowe boiska oraz dwa rezerwowe w razie niepogody. Cała federacja zajmuje 108 pokoi. Każdy ma swój oddzielny pokój. Hotel jest wynajęty na wyłączność i można powiedzieć, że będzie twierdzą. Nikt nie będzie mógł się tutaj przedostać. Wszystko będzie nadzorowała ochrona – powiedział Jakub Wrobiński.

Palmy są, piasek jest. Robimy wszystko, żeby palmy razem z basenem przypominały klimat Hiszpanii – stwierdził dyrektor hotelu Remes.

– Wszystko zaczęło się od tego, że mieszkała u nas reprezentacja Portugalii. Od tamtej pory co roku gościmy drużyny z całego świata. Przyjeżdżają do nas nie byle jakie kluby. Rok temu było to AS Monaco, żeńska drużyna Olympique Lyon oraz kluby holenderskie, duńskie i niemieckie. Mamy dobrą renomę. Mamy apartamenty, które noszą nazwy stadionów. Paulo Sousa mieszka w Wembley. Mamy strzelnicę golfową. W środku znajduje się basen, jacuzzi, sauny i pokoje masażu. Mamy też część integracyjną, gdzie znajdują się stoły do bilarda, piłkarzyki, stoły do pingponga, kręgielnia, więc będzie można odpocząć od piłki – przekazał Jakub Wrobiński.

– Duży nacisk jest kładziony na kuchnię wegańska i wegetariańską. Kluczem do sukcesów ma być odżywianie. Świeżo wyciskane soki, owoce warzywa – dodał dyrektor hotelu.

– Byłoby fajnie, gdyby to miejsce zamieniło się w stałą bazę reprezentacji Polski. Mamy aż 7 boisk plus stadion. Uważam, że federacja mogłaby to rozważyć, żeby nasz ośrodek zmienić w twierdzę, w której zawsze można by odbyć przygotowania – oznajmił Jakub Wrobiński.