Siedziba Centrum Usług Wspólnych Jednostek Oświaty przy ul. Słowackiego zostanie zmodernizowana

Siedziba Centrum Usług Wspólnych Jednostek Oświaty przy ul. Słowackiego zostanie zmodernizowana. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca planowanych prac.

 

Centrum Usług Wspólnych Jednostek Oświaty zostało powołane w ubiegłym roku. Obsługuje w zakresie administracji, finansów i organizacji wszystkie szkoły i przedszkola prowadzone przez Miasto Poznań.

Siedziba CUWJO mieści się w budynku przy ul. Słowackiego 58/60. Wymaga on jednak modernizacji m.in. po to, by spełnić wymagania HBP i ppoż.

Inwestycję podzielono na etapy. W ramach pierwszego przebudowane będą wnętrza budynku, dzięki czemu zmieni się jego układ funkcjonalny. W celu zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego na klatce schodowej, na pierwszym piętrze wydzielone będą pomieszczenia. Wymienione zostaną instalacje wewnętrzne wraz z wentylacją, a poddasze będzie ocieplone.

W budynku zostanie zainstalowana winda, dzięki czemu budynek stanie się w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy pierwszego etapu robót budowlanych. Będzie miał na to 240 dni od dnia podpisania umowy.

Kolejny etap prac obejmuje modernizacje w pomieszczeniach na drugim i trzecim piętrze.