Finał nie dla Magdy Linette. Polka przegrała w półfinale turnieju WTA 250 w Strasburgu

Magda Linette przegrała z Rumunką Soraną Cirsteą 6:3, 4:6, 2:6 w piątkowym (28 maja) półfinale turnieju WTA 250 w Strasburgu.

Polka znakomicie rozpoczęła to spotkanie i w pierwszym secie nie tylko wygrała wszystkie gemy przy swoim podaniu, ale i zdołała przełamać rywalkę na 3:1.

Niestety, dwie kolejne odsłony tego pojedynku należały już do sklasyfikowanej na 61. miejscu w rankingu WTA Rumunki. Drugi set był festiwalem przełamań. Linette dwukrotnie wygrała gema przy serwisie Cirstei, zaś przeciwniczka przełamywała naszą zawodniczką trzy razy. Decydująca rozgrywka była już popisem Rumunki, która pozwoliła wyżej notowanej 29-latce na ugranie zaledwie dwóch gemów.

W finale turnieju w Strasburgu Sorana Cirstea zmierzy się z Czeszką Barborą Krejcikovą lub Niemką Jule Niemeier.