Przy ul. Perzyckiej powstanie kolejny dom opiekuńczo-wychowawczy

Tuż obok niedawno wybudowanej nowej siedziby Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” przy ul. Perzyckiej wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego budynku placówki opiekuńczo-wychowawczej.

 

Gdy planowano inwestycję przy ul. Perzyckiej od początku zakładano, że poza nową siedzibą Centrum Wspierania Rodzin Swoboda, na terenie będzie się mieścić jeszcze jeden budynek placówki.

Dom będzie dokładnie taki sam, jak ten niedawno oddany do użytku. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do dyspozycji wychowanków będą pokoje jedno- i dwuosobowe, a także sala do wypoczynku, pokój zabaw, miejsce cichej nauki, kuchnia z jadalnią oraz pokój telewizyjny.

Wybrany w ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu wykonawca będzie musiał również zagospodarować teren wokół budynku i ogrodzić teren od strony ul. Perzyckiej.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał nieco ponad rok, czyli 420 dni. Inwestycja jest kolejnym działaniem w ramach standaryzacji poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych i dostosowanie ich do wymogów prawnych regulujących funkcjonowanie tego typu miejsc.