Wystawa z okazji 100-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich

Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania można już oglądać wystawę poświęconą stuleciu Międzynarodowych Targów Poznańskich. To jeden z elementów obchodów jubileuszu.

W piątek, 28 maja, minęło sto lat od inauguracji I Targu Poznańskiego, który jest uznawany za początek obecnych Międzynarodowych Targów Poznańskich (więcej na ten temat można przeczytać tutaj).

Choć pandemia sprawiła, że ubiegły i obecny rok są najtrudniejszymi w ostatnich dziesięcioleciach dla branży targowej, to MTP chce z dumą świętować jubileusz.

„Nie przypuszczaliśmy, że stulecie targów poznańskich przypadnie w roku największego kryzysu branży targowej. W roku jubileuszu nie zorganizowaliśmy jeszcze żadnych targów, ale to, mam nadzieję, niebawem się zmieni. W nowe stulecie wchodzimy inni, ale mocniejsi niż wcześniej” – przyznaje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Jednym z elementów obchodów jest wystawa plenerowa, która stanęła na Wolnym Dziedzińcu przed Urzędem Miasta Poznania. Przedstawiono na niej zdjęcia i wspomnienia związane z poznańskimi Targami. Wiele z nich to pamiątki nadesłane w ramach konkursu „Historie z Iglicą w tle”, organizowanym przez MTP. Podczas wernisażu wystawy, autorzy wybranych zgłoszeń otrzymali upominki i nagrody.

Wspomnienia i zdjęcia pochodzą zarówno od pracowników, jak i wystawców i zwiedzających. Wielu poznaniaków opisało swoje historie związane z MTP. To tu wielu z nich po raz pierwszy spróbowało Coca-Coli czy też spotkało się z najnowszą, zachodnią technologią.