Kolejne ulice na Ławicy zyskają nową nawierzchnię

Kolejne gruntowe ulice osiedlowe uzyskają solidną nawierzchnię. Tym razem zmiana czeka te, które są usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska na Ławicy.

 

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę budowy ulic Przybrodzkiej i Mrowińskiej na odcinku od ul. Lubosińskiej do  Przybrodzkiej.

Ulica Mrowińska, którą na budowanym odcinku pokryje nawierzchnia z kostki betonowej, znajdzie się w strefie zamieszkania. Umożliwi to pieszym poruszanie się po całej ulicy i da im pierwszeństwo przed pojazdami. Przy skrzyżowaniu z ul. Przytoczną i Lubosińską powstaną chodniki. Skrzyżowanie to – podobnie jak pozostałe – zostanie wyniesione. Wybudujemy również system odprowadzenia wód deszczowych z powierzchni drogi wraz z elementami kanalizacji deszczowej. Powstanie kanał technologiczny, a na ul. Przybrodzkiej pojawi się oświetlenie drogowe – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał 120 dni od podpisania umowy. Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 14 czerwca.