Mural w tunelu na Golęcinie może wykonać każdy

Kto wykona mural w tunelu pod ul. Niestachowską na poznańskim Golęcinie? Każdy chętny! We wtorek i środę każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w ozdabianiu ścian zgodnie z projektem.

 

Na ścianach tunelu, po obu stronach pojawią się dwa malunki, które wniosą nieco koloru i podniosą poziom estetyki tego miejsca. Jedna ze stron będzie poświęcona Sołaczowi – zaprojektowano tam m.in. park, łabędzie i mostki na Bogdance. Z drugiej strony pojawią się motywy związane z Golęcinem, jako miejsca połączenia sportu i natury.

Malunki zaprojektowane zostały przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Szkic na ścianach przygotował Łukasz Gierlak, który będzie czuwał również nad „kolorowaniem” murali we wtorek i środę.

Obok murali umieszczone będą kody QR, dzięki którym będzie można zobaczyć przygotowane przez studentów animacje, a także zapoznać się z historią Sołacza i Golęcina.

Malowanie przygotowanych szkiców planowane jest na wtorek i środę, czyli 1 i 2 czerwca. Może wziąć w nim udział każdy chętny. W trakcie prac będzie zachowany dystans społeczny. Malowanie planowane jest od 10:00 do 20:00. Jak zapewniają Poznańskie Ośrodki Sportu I Rekreacji, „czasu i farby na pewni starczy dla wszystkich”.

Podczas prac związanych z malowaniem muralu w tunelu pod ulicą Niestachowską będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Samochody będą się poruszały w obu kierunkach, ale jezdnia w tunelu zostanie zwężona.