Kolejna odsłona akcji #RazemDlaMedyków. Do pracowników szpitali trafi ponad 30 tysięcy posiłków

Aż trzydzieści tysięcy pełnowartościowych posiłków zostanie przekazanych pracownikom sześciu poznańskich szpitali, które są zaangażowane w walkę z Covid-19. To efekt trzeciej już odsłony akcji Grupy MTP „#RazemDlaMedyków”.

 

Choć obecnie sytuacja epidemiologiczna w kraju jest bardziej ustabilizowana i możliwe jest znoszenie kolejnych restrykcji, to nie oznacza, że pandemia się zakończyła. Wirus nadal zagraża życiu i zdrowiu nawet osób będących w dobrej kondycji i bez chorób współistniejących.

Gdy Polacy solidaryzowali się z tymi, którzy są na pierwszej linii frontu walki z wirusem i o życie pacjentów, Grupa MTP postanowiła dołączyć do akcji wsparcia w postaci m.in. zapewnienia posiłków dla pracowników placówek medycznych.

Akcja #RazemDlaMedyków pozwala na przygotowanie pełnowartościowych posiłków i dowiezienie ich do szpitali. Pieniądze na realizację inicjatywy pochodzą ze sprzedaży powierzchni reklamowej na ścianie Holu Wschodniego. Firmy wykupujące reklamę płacą za nią, a dochód Grupa MTP przekazuje na przygotowanie i dowóz dań.

W trzeciej już odsłonie akcji wzięło udział ponad 20 firm. Dzięki nim możliwe jest przygotowanie kolejnych 30 tysięcy posiłków dla pracowników szpitali. Będą one dostarczane do szpitali:

– Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym;
– Centrum Medycznego HCP Szpital im. Jana Pawła II;
– Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego;
– Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu;
– Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego;
– Szpitala tymczasowego MTP

Wsparcie będzie zapewnione od 31 maja do 30 lipca.

W poprzednich dwóch edycjach akcji przekazano 45 tysięcy posiłków.

Do akcji w trzeciej edycji włączyły się: Abrasives Group, Adboard, City Marketing, Gacek- Hurtownia owoców i warzyw, GARDENcity, Grausch i Grausch Maszyny Budowlane, Hochtief Polska, Hoya, Kabat, Kuhn, Laboprint, Lazienkaplus.pl, Lidl Polska, Fabryka Mebli Biurowych Maro, Novoferm, Poland Media, Saga Brokers, Schattdecor, TDC Polska, TEB Edukacja, Termoton – ZCB Owczary, Terravita, ZPM Biegun, Żabka Polska oraz Grupa MTP.