Prace na ul. Jana Pawła II zakończone. Na jakim etapie jest przebudowa Ronda Rataje?

Zakończono już zasadnicze prace na ul. Jana Pawła II, które są jednym z elementów przebudowy Ronda Rataje. Na razie jednak nie jest możliwe uruchomienie wszystkich dostępnych pasów, ponieważ trwają prace na tarczy ronda, które związane są z tymczasową organizacją ruchu i zwężeniami. Niedługo zmieni się organizacja ruchu na ul. Piłsudskiego.

 

Prace na ul. Jana Pawła II były pierwszymi, które prowadzono w związku z inwestycją i dlatego zakończono je w pierwszej kolejności. Na razie jednak nie ma możliwości wprowadzenia tam docelowej organizacji ruchu przy wjeździe na rondo, ponieważ wciąż prowadzone są prace na tarczy ronda, które wymagają m.in. zwężeń i tymczasowych pasów ruchu. Jeszcze w tym tygodniu ma za to zostać uruchomione przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na wysokości ul. Kórnickiej, co znacznie poprawi komfort pieszych i rowerzystów.

Obecnie zaawansowane prace podobne do tych z ul. Jana Pawła II prowadzone są na ul. Zamenhofa.

Na dojeździe do ronda ul. Krzywoustego od strony autostrady dostępne są dwa pasy ruchu, które są wraz z postępem prac zamieniane. Obecnie ruch tuż przy wjeździe odbywa się dwoma skrajnie lewymi pasami.

W najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu na ul. Piłsudskiego.

Jak podkreśla spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, podzielenie inwestycji na etapy pozwoliło na utrzymanie przejezdności ronda przez cały czas trwania prac we wszystkich kierunkach dla pojazdów kołowych. Wstrzymany jest jedynie ruch tramwajowy na ul. Jana Pawła II oraz na tarczy ronda.

Spółka apeluje jednak do kierowców, by zawsze zachowywali szczególną ostrożność w rejonie inwestycji. Szczególnie istotne jest zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie i wprowadzane zmiany, a także uwagę przy zmianie pasów ruchu.