Procesje Bożego Ciała przejdą przez miasto – utrudnienia w ruchu na poznańskich ulicach

W czwartek, 3 czerwca, w kościele katolickim obchodzona będzie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Boże Ciało. W Poznaniu odbędzie się tradycyjna centralna procesja ulicami miasta, co spowoduje zmiany i utrudnienia w organizacji ruchu. Procesje planowane są także w poszczególnych parafiach, co będzie miało wpływ na organizację ruchu na lokalnych ulicach poszczególnych osiedli.

 

Centralna procesja wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała u zbiegu ul. Strzeleckiej i Krakowskiej po mszy świętej o godzinie 10:00. Trasa przebiega przez ul. Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo aż do Ostrowa Tumskiego do Katedry Poznańskiej. Zakończenie procesji planowane jest ok. Godziny 13:00 na placu katedralnym.

W czasie trwania procesji na ulicach na trasie będzie obowiązywać zakaz ruchu pojazdów.

ZDM informuje także o planowanych procesjach w poszczególnych parafiach na terenie miasta. Możliwe są utrudnienia w rejonie kościołów. Większość procesji zaplanowanych jest w godzinach 10:00-13:00 i 15:00-19:00.

Procesje będą odbywać się także w kolejnych dniach: 6 czerwca (od godz. 9:30 na ul. Garbary, Marii Magdaleny i Kazimierza Wielkiego oraz od godz. 10:00 w rejonie Rynku Wildeckiego), 9 czerwca (od godz. 19:15 w rejonie Rynku Wildeckiego) oraz 11 czerwca (od godz. 18:00 na trasie z kościoła przy ul. Kościelnej przez ul. Dąbrowskiego, most Teatralny, ul. Fredry i al. Niepodległości na pl. Mickiewicza). Trasy procesji będą zabezpieczane przez służby policji, Nadzoru Ruchu MPK, ZDM oraz służby kościelne, a na trasach procesji możliwe są chwilowe ograniczenia ruchu pojazdów.

Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie, także to dotyczące ograniczeń w parkowaniu pojazdów.

Uczestnicy z kolei powinni pamiętać o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.