Magda Linette awansowała do trzeciej rundy French Open. Polka pokonała liderkę światowego rankingu – Ashleigh Barty

Magda Linette awansowała do trzeciej rundy French Open. W czwartek (3.06) Polka mierzyła się z Ashleigh Barty na korcie centralnym im. Philippe’a Chatriera. Poznanianka w pięknym stylu wygrała pierwszego seta 6:1. Liderka światowego rankingu poprosiła o przerwę medyczną.

Australijka wróciła na kort, ale skreczowała w drugiej partii przy stanie 2:2. Magda Linette pierwszy raz w karierze odniosła zwycięstwo nad zawodniczką z pierwszej dziesiątki rankingu WTA. Ashleigh Barty to mistrzyni French Open sprzed dwóch lat. Australijka w ostatnich tygodniach miała problemy z udem. Kolejna rywalką polskiej tenisistki będzie Ons Jabeur. Linette zagra z Tunezyjką w piątek (4 czerwca).