Leszek Budasz, poznański artysta, którego natchnął sam Bóg.

W programie Hej Poznań gościliśmy także Leszka Budasza – absolwenta Poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, autora wielu wystaw indywidualnych.

Opowiedział o tym, jak kluczową rolę w jego życiu i twórczości odgrywa Chrystus i dlaczego jest jego największą inspiracją.

Historia naszego nietuzinkowego gościa jest bardzo interesująca. Jak sam mówi, wszystkie jego działania są podyktowane wiarą, która inspiruje go nie tylko w sztuce, ale również w życiu. Jest to bardzo widoczne w całej jego twórczości, którą podzielił się z nami w studio, przynosząc między innymi swoje obrazy.

Ciekawym tematem okazał się przemarsz ulicami Poznania, który miał miejsce w zeszłą niedzielę, 23 maja. Leszek Budasz wyjaśnił, że było to tak naprawdę spotkanie osób, które pragnęły podzielić się Chrystusem w taki sposób, w jaki sami go widzą. Pięknego, pełnego miłości i dobra. W pochodzie wzięli udział nie tylko Polacy, ale też obywatele innych krajów, którzy należą do społeczności ewangelickiej. Jednocześnie Leszek Budasz zapowiedział, że tego typu przemarsze będą odbywać się cyklicznie, a samo wydarzenie w Poznaniu spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem.

To interesująca i wartościowa rozmowa, której warto posłuchać, bez względu na nasz stosunek do samej wiary.