Różaneczniki i lilaki w Arboretum Kórnickim przyciągają turystów

Piękny widok i zapach kwiatów unoszący się w powietrzu – Arboretum Kórnickie jak co roku przyciąga tłumy turystów, którzy chcą pospacerować podziwiając piękno przyrody. Długi czerwcowy weekend przebiega głównie pod znakiem różaneczników i lilaków.

 

Arboretum Kórnickie jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w okolicy Poznania. Szczególnie w weekendy przybywa tam wiele osób z najróżniejszych zakątków Polski. Nie brakuje również poznaniaków, którzy z chęcią korzystają z możliwości spacerowania wśród natury i przepięknie kwitnących kwiatów.

Długi czerwcowy weekend przebiega pod znakiem różaneczników. Kwitnące w różnych kolorach zachwycają nie tylko wyglądem, ale także zapachem.

Z okazji długiego weekendu, od 3 do 6 czerwca Arboretum udostępnia zwiedzającym nie tylko część przyzamkową, ale także część tzw. Nowego Arboretum przy ul. Parkowej. Różaneczniki można znaleźć w obu miejscach.

Oprócz nich na terenie Arboretum można zauważyć także wyjątkowe okazy drzew, lilaki, ostatnie bzy, a nawet pojedyncze magnolie, choć ich czas kwitnienia już minął.