Biletomaty bez płatności gotówkowej. Wszystko przez… wandali

W związku z licznymi aktami wandalizmu i prób włamań do biletomatów na terenie Poznania, operatorzy Mera Serwis i Mennica zawiesili możliwość płatności gotówką. Od dziś za bilety można płacić wyłącznie kartą.

 

W ostatnich dniach odnotowano większą liczbę aktów wandalizmu związanych z niszczeniem biletomatów na terenie Poznania. Zniszczono już 5 urządzeń Mennicy oraz 1 Mera Operatora. Operatorzy podjęli więc decyzję o wycofaniu możliwości płacenia gotówką za zakupione bilety.

Działanie ma na celu zmniejszenie ryzyka kradzieży gotówki, a tym samym także zmniejszenie „pokusy” dla wandali. Urządzenia od dziś nie przyjmują pieniędzy i są opróżniane z nich przez służby techniczne.

W ten sposób operatorzy chcą także z jednej strony uchronić kolejne biletomaty przed aktem wandalizmu, z drugiej zapewnić maksymalną liczbę punktów sprzedaży biletów.

Rozwiązanie ma charakter czasowy. Jednocześnie ZTM wraz z Operatorami prosi o kontakt z policją wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców zniszczeń.