Jarmark Świętojański już po raz 46. zagości na Starym Rynku!

Już w najbliższy weekend na Starym Rynku rozpocznie się Jarmark Świętojański. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się w Poznaniu już od kilkudziesięciu lat i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów.

 

Jarmark Świętojański jest poznańską tradycją, a tegoroczna edycja będzie już 46. w historii. Rozpocznie się w sobotę, 12 czerwca i potrwa dwa tygodnie. W tym czasie płyta Starego Rynku wypełni się stoiskami z wyrobami rzemieślniczymi i przysmakami z różnych rejonów świata.

W charakterystycznych drewnianych domkach handlowych będzie można kupić m.in. regionalne pieczywo czy też ciastka i inne wyroby cukiernicze. Będą także sery, w tym głównie regionalne, z różnych zakątków Polski i innych państw – m.in. Szwajcarii, Hiszpanii i Holandii. Na stoiskach możliwe będzie kupienie również m.in. oliwek, oliwy czy olejów, owoców w czekoladzie, kaw, w tym także smakowych oraz regionalnych miodów.

Pojawią się także stoiska z wyrobami rzemieślniczymi i rękodziełami. Będzie m.in. biżuteria i ozdoby z bursztynu, brązu, srebra czy drewna. Pojawią się odzież i dodatki, a także ceramika i inne artykuły dekoracyjne.

Na Jarmarku Świętojańskim coś dla siebie znajdą także miłośnicy nalewek, likierów, piw rzemieślniczych, miodów pitnych i win.

Jak zwykle będą także kolekcjonerzy, handlarze starociami, numizmatycy i filateliści.

Stoiska będą czynne codziennie między 10:00 a 21:00 lub „do ostatniego klienta”. Zakończenie planowane jest na 27 czerwca.

W letni wakacyjny nastrój wprowadzą poznaniaków i turystów przepiękne dekoracje. Domki handlowe zostaną przyozdobione kwietnymi wieńcami, a na teren jarmarku poprowadzą gości dwie bramy okolicznościowe, na tle których można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – zapowiada Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska

Kupujący muszą pamiętać o zasadach reżimu sanitarnego – dystansie społecznym, dezynfekcji rąk czy też zakładaniu maseczki w tłumie, gdy dystans nie jest możliwy.