W ciągu nocy padło kilkanaście dorosłych koni w gospodarstwie

Aż 15 z 17 koni na terenie gospodarstwa w Turach w Wielkopolsce w ciągu jednej nocy. Sprawę bada prokuratura, policja i służby weterynaryjne.

 

Sytuacja miała miejsce w nocy z wtorku na środę w miejscowości Tury w powiecie kolskim w Wielkopolsce. Służby otrzymały zgłoszenie o martwych koniach w jednym z gospodarstw. Na miejsce poza służbami weterynaryjnymi przyjechała także okoliczna Ochotnicza Straż Pożarna w Trzęśniewie, która zabezpieczała teren.

Jak relacjonowali strażacy, na pastwisku leżało 15 dorosłych koni, w tym większość była już martwa, a pozostałe w stanie agonalnym, z którego weterynarze nie zdołali już ich wyprowadzić.

Łącznie w gospodarstwie padło 15 z 17 koni. Na razie nie jest znana przyczyna zdarzenia. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kole.

U jednego ze zmarłych koni zostanie przeprowadzona sekcja zwłok oraz badania toksykologiczne, które mają odpowiedzieć na pytanie o przyczynę śmierci zwierząt, w tym możliwą obecność substancji toksycznych, które mogły wywołać zatrucie.