Na jakim etapie jest budowa łącznika w ZSO2? Udostępniono zdjęcia i film z placu budowy

Trwa budowa łącznika między budynkiem szkoły, a halą sportową na terenie ZSO 2 w Poznaniu. Na jakim etapie są prace?

 

Łącznik ma ułatwić przejście między budynkiem szkoły, a halą sportową. Od kilkunastu lat, odkąd wybudowano halę, jest ona niezależnym obiektem, a przejście z niej do szkoły wiąże się z koniecznością przejścia przez otwarty dziedziniec. Szczególnie w czasie ulewy czy silnych mrozów jest to uciążliwe dla uczniów.

Jednocześnie, w łączniku powstaną nowe sale dydaktyczne, co pozwoli zapewnić lepszy komfort pracy i nauki dla uczniów i pracowników z uwagi na coraz większą liczbę dzieci, dla których jest to placówka rejonowa.

Zgodnie z projektem łącznik będzie miał dwie kondygnacje, przy czym każda pozwoli na przemieszczanie się między budynkami bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Na parterze i piętrze powstanie łącznie 10 sal lekcyjnych, po pięć na każdej kondygnacji.

W budynku powstanie wysoki na ok. 8 metrów hol z przeszkloną fasadą, z widokiem na dziedziniec. Przestrzeń wspólna będzie mogła być wykorzystywana jako miejsce wystaw, imprez szkolnych, apeli czy zebrań. Dodatkowo, na piętrze będzie także pokój nauczycielski, z którego przez okna będzie można obserwować zarówno dziedziniec jak i hol.

Łącznie placówce przybędą 932m2 powierzchni użytkowej. Inwestycja obejmie także zagospodarowanie terenu przylegającego do łącznika.

Prace rozpoczęły się w lutym i postępują zgodnie z harmonogramem. Wykonano już wszelkie prace ziemne, gotowe są także ściany parteru i pierwszy strop budynku. Widać także schody, które połączą kondygnacje.

Obecnie wykonawca skupia się na pracach na pierwszym piętrze, gdzie wznoszone są konstrukcyjne ściany nośne. Trwają również przygotowania do ułożenia kolejnego stropu.

Inwestycja ma być gotowa na wiosnę 2022 roku.