Malta Festiwal “Hej Poznań”

Jednym z gości naszego poniedziałkowego programu Hej Poznań była Agnieszka Kopiewska, kierownik komunikacji i rzeczniczka prasowa Malta Festival. To wydarzenie, które szerszej publiczności znane jest już od wielu lat, nie tylko w Poznaniu, ale w całej Polsce. W tym roku, w dniach 18-29.06 odbędzie się już 31. edycja festiwalu, tym razem pod hasłem ‘Back to the ground’ czyli ‘Powrót na Ziemię’.

Hasło to ma nawiązywać do faktu, że dopiero teraz, po wielu trudnych miesiącach pandemii, wracamy do spotkań na żywo, między ludzi.
Malta Festival skupia się na przybliżaniu twórczości wielu artystów, zarówno muzyków jak i aktorów czy pisarzy. To wydarzenie na punkcie którego oszaleli poznaniacy, ale tłumnie odwiedzają nas też mieszkańcy innych, polskich miast. Wyjątkowym momentem tegorocznej edycji będzie też prapremiera koncertu Projekt Krynicki, który tworzy trzech wybitnych kompozytorów polskiej muzyki poważnej – Paweł Mykietyn, Alek Nowak i Paweł Szymański.

W tym roku miasteczkiem festiwalowym jest Park Wieniawskiego i to tam będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu ze sztuką w różnych wymiarach. 
Wydarzenia są zaplanowane od około g. 11:00 do około 22:00, w weekendy dłużej, ponieważ trwa silent disco. Ze wszystkimi szczegółami możecie zapoznać się na stronie www.malta-festival.pl. 

Zapraszamy Was zarówno do posłuchania rozmowy z naszym gościem, jak i wzięcia udziału w, tak naprawdę, jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju.