Poszukiwany od 5 lat Europejskim Nakazem Aresztowania “wpadł”, bo… udzielił wywiadu

Od pięciu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, by wpaść przez… udzielony na ulicy wywiad. Nietypową „wpadkę” zaliczył 31-latek z Leszna, który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

 

Historia ma swój początek w 2018 roku, kiedy to wolsztyńska prokuratura wystąpiła do poznańskiej Prokuratury Okręgowej z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania za mężczyzną podejrzanym o kradzieże z włamaniami. Śledczy ustalili, że podejrzany opuścił terytorium Polski i ukrywa się w Hiszpanii. Nakaz został wydany.

Od tego czasu nie udało się ustalić dokładnego miejsca pobytu poszukiwanego. Sytuacja zmieniła się niedawno, gdy jeden z policjantów z Leszna oglądał filmik w Internecie. Był tam m.in. wywiad z mieszkającym w Barcelonie 31-latkiem, który odpowiadał na pytania polskiego dziennikarza. Funkcjonariusz zorientował się, że mężczyzna udzielający odpowiedzi to poszukiwany od 5 lat 31-latek z Leszna.

Funkcjonariusze przeanalizowali nagranie oraz miejsce, w którym zostało wykonane, a następnie skontaktowali się ze służbami w Hiszpanii. Przekazali hiszpańskim kryminalnym precyzyjne informacje dotyczące prawdopodobnego miejsca przebywania poszukiwanego. Okazało się, że były one trafione i mężczyzna został zatrzymany przez miejscową policję.

Poszukiwany został już przekazany Polsce i obecnie przebywa w polskim areszcie.