Poznań Hussars Ladies ponownie najlepsze

W minioną sobotę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się IV turniej Polskiej Ligi Lacrosse kobiet. Kolejne dwa zwycięstwa zanotowały zawodniczki Poznań Hussars Ladies utrzymując się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Sobotni turniej rozpoczął się od pojedynku Poznanianek z drużyną Walkirii Katowice. Było to kolejne spotkanie pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie i ponownie zwycięsko wyszły z niego zawodniczki z Poznania, wygrywając 11:4. Bramki w tym meczu strzelały: Kasandra Goszcz (2G), Maria Grala (2G), Klaudia Majorczyk (2G), Anna Walas (2G), Olga Narczewska (1G), Zuzanna Stasiak (1G), Jadwiga Zawieja (1G).

Drugim tego dnia meczem było starcie pomiędzy Poznań Hussars Ladies, a gospodyniami turnieju Panthers Wrocław. Nie zawiodło ono z pewnością oczekiwań kibiców zgromadzonych na stadionie i śledzących relację na żywo w internecie.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo intensywnie, nie odpuszczając żadnej piłki. Skuteczniejsze w pierwszej kwarcie okazały się jednak Wrocławianki, które wyszły na prowadzenie 2:0. Druga część spotkania to stopniowe uspokajanie gry przez Poznań Hussars Ladies i odrabianie strat, aż do stanu 4:4, kiedy to sędzia główny tego meczu zmuszony był przerwać je ze względu na nadchodzącą burzę.

Przerwa lepiej podziałała na Poznanianki, które po powrocie na boisko zdominowały grę, strzelając 6 bramek i nie tracąc przy tym żadnej. Zakończyły tym samym rundę zasadniczą z kompletem punktów, nie przegrywając żadnego meczu.

Punkty w tym meczu zdobyły: Klaudia Majorczyk (4G), Maria Grala (2G), Zuzanna Stasiak (1G), Olga Narczewska (1G), Magdalena Pietrzak (1G), Iga Sobolewska (1G), Kasandra Goszcz (1A).

Sztab trenerski indywidualnie wyróżnił za grę w turnieju trzy zawodniczki: Klaudię Majorczyk – najlepszą atakującą, Igę Sobolewską – najlepszą obrończynię, Maję Cegłowską – najlepszą juniorkę.

Zwieńczeniem obecnego sezonu Polskiej Ligi Lacrosse kobiet będzie Weekend Mistrzyń, który odbędzie się 26 czerwca na stadionie Polonii Poznań przy ulicy Harcerskiej. Aktualne Mistrzynie Polski – Poznań Hussars Ladies o godzinie 15:00 spotkają się w nim ponownie z Panthers Wrocław. O trzecie miejsce zagrają natomiast Lax Warriors Września i Walkirie Katowice.

Klub zaprasza wszystkich poznaniaków na to wydarzenie i kibicowanie  zawodniczkom.

Skład Poznań Hussars Ladies: Roksana Szaj, Iga Sobolewska, Karolina Florek, Afrodyta Chadzinikolau, Urszula Zawieja, Klaudia Majorczyk, Anna Walas, Magdalena Pietrzak, Olga Narczewska, Jadwiga Zawieja, Kasandra Goszcz, Maria Grala, Zuzanna Stasiak, Maja Cegłowska, Wiktoria Krakowska, Amelia Cupa. Trener: Marcin Basiński