Seniorka nie potrafiła odnaleźć drogi do domu. Pomógł przechodzień i straż miejska

Chwila dezorientacji i zbyt długi spacer wystarczyły, by 80-latka zagubiła się w rejonie Cybiny. Na szczęście zwrócił na nią uwagę jeden z przechodniów, który zawiadomił o sprawie straż miejską, a ta pomogła kobiecie wrócić do domu.

 

Do sytuacji doszło wczoraj, 17 czerwca, po godzinie 13:00. Spacerowicz zauważył w rejonie Cybiny starszą kobietę, która wyglądała na zagubioną. Jak się okazało, rzeczywiście miała problem z odnalezieniem drogi do domu. Mężczyzna powiadomił straż miejską, a ta wysłała patrol z Referatu Nowe Miasto.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zauważyli 80-latkę w towarzystwie zgłaszającego, który został z kobieta do czasu przyjazdu strażników.

Okazało się, że kobieta jest w dobrej kondycji i potrafiła podać dokładny adres zamieszkania, dodając także, że w domu czeka na nią mąż. Seniorka mieszka na os. Czecha, jednak w czasie spaceru doszła w rejon Cybiny i nie potrafiła już samodzielnie znaleźć drogi powrotnej.

Strażnicy, po konsultacji z oficerem dyżurnym, a także za zgodą kobiety, odwieźli ją pod wskazany adres, gdzie została przekazana pod opiekę rodziny.

Straż miejska apeluje, by zwracać uwagę na osoby zagubione, szczególnie starsze, zwłaszcza w upalne dni, które dodatkowo mogą powodować problemy z koncentracją, a także osłabienie organizmu. Postawa spacerowicza, który nie tylko wezwał pomoc, ale także pozostał z seniorką do czasu przyjazdu służb zasługuje na pochwałę.