Wypadek śmiertelny w centrum Poznania. Policja szuka kierowcy, który był świadkiem zdarzenia

Poznańscy policjanci poszukują kierowcy samochodu osobowego marki Audi A6, który na początku kwietnia był świadkiem wypadku. W zderzeniu motocykla z samochodem zginęła jedna osoba. Poszukiwany świadek chwilę wcześniej ścigał się z motocyklistą po innym zdarzeniu drogowym.

 

Do wypadku doszło 9 kwietnia, około godziny 20:00 na ul. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu. Jak informuje Policja, podczas zmieniania pasa ruchu doszło do zderzenia czarnego samochodu osobowego marki Audi A6 z kierującym motocyklem. Po chwili uczestnicy zdarzenia pojechali w kierunku mostu św. Rocha, ścigając się jadąc po torowisku tramwajowym.

Po chwili motocyklista zderzył się z innym samochodem osobowym (Peugeot) i w wyniku poniesionych obrażeń, zginął na miejscu.

Policjanci proszą o kontakt kierującego lub pasażera samochodu Audi A6 kombi, który chwilę przed wypadkiem miał kontakt z motocyklistą i był świadkiem zdarzenia o kontakt. Jak podkreślają, może on mieć istotne informacje potrzebne do prowadzonego śledztwa.

Jednocześnie funkcjonariusze proszą także o kontakt osoby mogące wskazać kierującego tym pojazdem lub miejsce ewentualnego postoju samochodu. 

Można się zgłaszać osobiście do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na ulicy Szylinga 2 pokój 32 lub telefonicznie – nr 47 77-136-15, 47 77-130-90, (w godz. 7.00-15.00) lub 47 77-156-13.