“Hej Poznań” na żywo od 8:30

Już w ten poniedziałek, w najnowszej odsłonie Hej Poznań znowu spotkamy się z wyjątkowymi gośćmi. Na początku pozostaniemy przy temacie Malta Festival, ktory rozpoczął się w piątek i potrwa do 29 czerwca.

Naszym gościem będzie Marta Jałowska, niesamowita artystka i królowa twierdzy w Parku Wieniawskiego, czyli głównej siedziby Festiwalu. 

Chwile później na naszej kanapie zasiądzie Iwona Rafińska, prezes Targowiska sp. z.o.o. Z która porozmawiamy o trwającym właśnie Jarmarku Świętojańskim na poznańskim Starym Rynku. To wydarzenie, które od lat już przyciąga tłumy nie tylko poznaniaków, ale tez mieszkańców innych polskich miast. Różnorodność wystawców powoduje, że Jarmark skierowany jest właściwie do każdego, a bogata strefa gastronomiczna powoduje, że zwykły spacer zamienić się może w całodniową wycieczkę po smakach i zapachach. 

Piotr Szulc porozmawia także z Januszem Stolarskim z Teatru Ósmego Dnia, reżyserem spektaklu Pierwszy Strzał, ktory opowiada o wydarzeniach czerwca 1956. Spektakl ten powstał z szacunku do robotników i ofiar i całkowitej solidarności z nimi. Inspiracja do stworzenia sztuki byla mowa obrończa adwokata Stanisława Hejmowskiego w procesie dziesięciu, czyli znanego obrońcy robotników. 

Tuż po 9:30 spotkamy się z Barbara Koniarek z fundacji Kejtersi, która opowie nam o najmniejszych działaniach organizacji, ale poruszy także ciekawy temat dotyczący tego, jak pandemia Covid-19 wpłynęła na nasze relacje z czworonogami. Warto posłuchać, ponieważ Kejtersi to wyjątkowa fundacja z wieloletnim doświadczeniem i ogromnymi sukcesami na koncie. 

Cały program jak zawsze uświetnią nietuzinkowi artyści – duet The Neons. 

Czekamy na Was już w poniedziałek od 8:30!