Już dziś Festiwal Muzyczny Duetomania w Akademii Lubrańskiego

Festiwal ukaże różnorodność połączeń instrumentalnych oraz bogatą gamę możliwości technicznych i wyrazowych w zakresie duetów kameralnych, stanowiąc dla publiczności nowe spektrum barw dźwięków. Na Festiwalu będzie można usłyszeć m.in. utwory należące do kanonu muzyki barokowej, klasycznej, filmowej czy jazzowej w rzadko spotykanej instrumentacji, prezentując nowe możliwości interpretacyjne i percepcyjne. Artystami będą światowej sławy kameraliści, wykładowcy polskich oraz zagranicznych akademii muzycznych.

Idea przyświecająca powstaniu festiwalu to prezentacja najwyższej jakości muzyki. Rozpowszechnienie i przybliżenie kultury wysokiej, ukazanie muzyki klasycznej w formie przystępnej nie tylko dla znawców ale i dla osób na co dzień nie mających styczności ze światem muzyki klasycznej. Założenia te stanowią kulturotwórczą misję festiwalu.

 

Pomysłodawcy Festiwalu – pianistka Julia Wolańska-Gajda i akordeonista Michał Gajda działają w duecie na światowej scenie muzyki kameralnej już ponad 6 lat. Debiutowali w największych salach koncertowych na świecie: nowojorskiej Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Kioi Hall w Tokio czy Guri Art Hall w Seulu. Mają na swoim koncie trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji (www.wolanska-gajda.com). Doświadczenie skrajnie różnych odbiorców koncertów muzyki klasycznej (szkoły muzyczne w Azji po Carnegie Hall) stało się inspiracją do powstania Festiwalu „Duetomania”.

 

 

I Festiwal Muzyczny Duetomania | 19.06. – 21.06. 2021 w Poznaniu

 

20.06. godz. 17.00

The Six and Sax Duo 

Magdalena Jakubska-Szymiec (saxophon)  Grzegorz Szymiec (gitara)

Koncert w Sali kolumnowej Akademii Lubrańskiego, ul. J. Lubrańskiego 1