Julia Wolańska-Gajda i Michał Gajda w studio “Hej poznań”

Ostatnie spotkanie z muzycznym małżeństwem spotkało się z tak pozytywnym odbiorem ze strony naszych widzów, że postanowiliśmy przedstawić Wam kolejną parę, którą połączyła miłość do muzyki.

Julia Wolańska-Gajda i Michał Gajda to ludzie, którzy tworzą duet nie tylko w pracy, ale też w życiu. Połączenie fortepianu i akordeonu to rzadko spotykany miks, który, jak się okazuje, współgra ze sobą idealnie!

Absolwenci Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu cenią sobie muzykę kameralną i refleksyjną często eksperymentując z różnymi formami swojej twórczości. Razem tworzą już ponad 8 lat! W tym czasie wzięli udział w wielu różnych projektach, koncertowali po całym świecie debiutując na największych salach koncertowych, aż w końcu przyszedł czas na wydanie płyty.

W naszym programie opowiedzieli nam też o I Festiwalu Muycznym ‘Duetomania’, który odbędzie się już 19 czerwca w sobotę i potrwa do poniedziałku. Warto podkreślić, że są pomysłodawcami tego wydarzenia, a sam Festiwal ma na celu pokazanie publiczności niesamowitego dialogu instrumentalnego i nowe spektrum barw i dźwięków. W ramach tego wydarzenia, nasi goście wystąpią 19 czerwca w Auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ulicy Solnej 12.

Podczas swoich wielu podróży doświadczyli przeróżnej interpretacji muzyki klasycznej i to stało się dla nich inspiracją nie tylko do zorganizowania samego Festiwalu, ale także do dalszego tworzenia i szukania niestandardowych połączeń muzycznych.