Noc Sobótkowa już jutro! Jakie atrakcje przygotowano w ramach Poznańskich Wianków?

Już jutro, 22 czerwca, odbędzie się Noc Sobótkowa (Noc Kupały), czyli Poznańskie Wianki. Z tej okazji na poznaniaków i turystów będzie czekać szereg atrakcji i wydarzeń plenerowych, z widowiskowym pokazem ognia na zakończenie.

Świętowanie Nocy Kupały od kilku lat powraca do tradycji poznaniaków, którzy chętnie biorą udział w wydarzeniach związanych z Poznańskimi Wiankami. To jedno z najważniejszych słowiańskich świąt, które przypada w czasie przesilenia letniego, a więc w okolicach 21-22 czerwca.

Wtorkowe atrakcje rozpoczną się o godzinie 17:30 w Starym Porcie, gdzie odbędzie koncert piosenek ze spektaklu „Księga Dżungli” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W tym samym miejscu od 18:30 planowanych jest szereg zajęć i warsztatów przy muzyce na żywo. Wśród nich znalazły się m.in. trening funkcjonalny, gimnastyka słowiańska czy warsztaty z plecenia wianków. Bilety dostępne są online w cenie 5 złotych.

O godzinie 20:30 rozpocznie się koncert kakofoNIKT i Chóru Pogłosy, którzy zaprezentują repertuar z albumu “Wyraj”, który „odwołuje się do starosłowiańskich wątków mitologicznych zestawionych z wypracowanym na gruncie chrześcijańskim zestawem gestów i formuł celebracji świętości”.

Na zakończenie, jako punkt kulminacyjny Nocy Sobótkowej planowany jest pokaz Teatru Ognia Nam-Tara. Odbędzie się nad brzegiem rzeki, na wysokości Parku Stare Koryto Warty. Początek pokazu z dużą ilością ognia, unikalnymi efektami wizualnymi oraz pirotechniki scenicznej rozpocznie się o godzinie 21:45.

Przez cały czas trwania Poznańskich Wianków, będą odbywały się także wydarzenia towarzyszące w tym m.in. bezpłatne rejsy statkiem po Warcie czy konkursy.

Organizatorem “Nocy Sobótkowej. Poznańskie Wianki 2021” jest Teatr Muzyczny w Poznaniu. Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Poznania.