Na Szachtach powstaje ścieżka pieszo-rowerowa. Jak wygląda postęp prac?

Trwają prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy Stawie Rozlanym na Szachtach. Widać już pierwsze efekty, w tym zarys drogi.

 

Pod koniec marca informowaliśmy na naszym portalu o wyborze wykonawcy prac zaplanowanych przy Stawie Rozlanym (więcej: tutaj). Teraz sprawdziliśmy, jak wygląda postęp prac.

Zadanie zleciła miejscowa rada osiedla. W ramach prac powstanie ok. 800-metrowa ścieżka po północnej stronie stawu. Będzie dostępna zarówno dla rowerzystów jak i pieszych.

Utwardzona nawierzchnia zostanie wykonana z żwirowo-żywicznego materiału przepuszczającego. Dzięki temu woda opadowa będzie mogła być odpowiednio odprowadzana do gleby.

Na trasie wykonane będą zakola przypominające zatoczki, w których ustawione będą ławki umożliwiające odpoczynek podczas spacerów oraz kosze na śmieci. Znajdzie się tam także miejsce na wózki dziecięce i osób z niepełnosprawnościami.

Obecnie widoczny jest już zarys ścieżki, ograniczonej przez nowe krawężniki. Utwardzono podłoże pod nawierzchnię i na części powstaje już podbudowa z materiału. Widać także miejsca wyznaczone pod zatoczki.

Inwestycja kosztuje prawie 888 tysięcy złotych.