Pierwsza w tym roku Noc w Palmiarni

Już jutro, 25 czerwca, odbędzie się pierwsza w tym roku Noc w Palmiarni Poznańskiej. Motywem przewodnim będzie przypadające w tym roku 110-lecie istnienia palmiarni.

Akcja, podczas której Palmiarnia Poznańska otwiera swoje drzwi na zwiedzających w godzinach późnowieczornych i nocnych zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. To okazja, by zobaczyć „życie nocne” roślin, które różni się od tego w ciągu dnia. Półmrok panujący w pawilonach także nadaje dodatkowego, wyjątkowego klimatu.

Piątkowa noc będzie pierwszą w tym roku i będzie poświęcona 110-leciu istnienia Palmiarni Poznańskiej. Jaki wiek osiągają rośliny w palmiarni? Jak długo owocują? Jak długo Poznań jest ich domem? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź w czasie spaceru po specjalnej ścieżce zwiedzania.

Organizatorzy zachęcają także do wykonywania fotografii i zgłaszania się do konkursu „Oko na Palmiarnię w 110 urodziny!”. Zdjęcia będą przyjmowane do końca wakacji (31 sierpnia) pod adresem konkursy@palmiarnia.poznan.pl i nie muszą pochodzić z nocnych odwiedzin.

W trakcie trwania Nocy w Palmiarni dostępna będzie także wystawa pt. „Madagaskar 1937” w Pawilonie IX, prezentująca fotografie z wyprawy Arkadego Fiedlera oraz ścieżka zwiedzania, dotycząca okazów z kolekcji Palmiarni Poznańskiej, pochodzących z Madagaskaru. Wystawa przygotowana jest we współpracy z Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz z Fundacją Key4Tomorrow.

Noc w Palmiarni rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00 w nocy. Kasa będzie czynna do 1:30. Wstęp odbywa się w ramach biletu wstępu do Palmiarni w cenie 8 złotych za ulgowy i 12 złotych za normalny.