Rozpoczyna się przebudowa ul. Trzebiatowskiej

Już jesienią piesi, rowerzyści i kierowcy będą mogli poruszać się po przebudowanej ul. Trzebiatowskiej. Poprawi to komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 28 czerwca.

 

Przebudowa obejmuje odcinek od ul. Elbląskiej do ul. Tczewskiej. Na czas prac zostanie on zamknięty dla ruchu, dlatego użytkownicy drogi powinni zachować ostrożność w rejonie prowadzonej inwestycji.

W ramach przebudowy wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej. Ulica będzie dostosowana do ruchu jednokierunkowego z dopuszczonym kontraruchem rowerowym, a cały przebudowywany odcinek będzie objęty strefą Tempo 30, czyli ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Na ulicy zostaną zamontowane dwa progi zwalniające. Ulica zyska odwodnienie do kanalizacji deszczowej.

Przebudowana droga ma być gotowa na jesień.

Kolejny etap prac przewidzianych w tym rejonie obejmuje przebudowę sąsiedniej ul. Tczewskiej, na odcinku od ul. Trzebiatowskiej do ul. Lubowskiej. Zakres prac zaplanowanych na tej ulicy obejmie położenie nowej nawierzchni, budowę odwodnienia i zatoki parkingowej, przebudowę i budowę chodników oraz wymianę oświetlenia.