Poznań Hussars Ladies Mistrzyniami Polski w lacrosse

W sobotę na stadionie Polonii Poznań odbył się Weekend Mistrzyń Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki Walkirii Katowice, które pokonały drużynę Lax-Warriors Września, natomiast Poznań Hussars Ladies po raz czwarty zdobyły tytuł Mistrzyń Polski wygrywając pojedynek z Panthers Wrocław.

Pierwsze do rywalizacji stanęły drużyny z Wrześni i Katowic. Był to ich czwarty mecz w tym sezonie, a wszystkie do tej pory wygrały Lax-Warriors. Wynik zawsze był jednak zbliżony co zapowiadało bardzo zacięte i wyrównane spotkanie o brązowy medal. Zawodniczki z Wrześni pierwsze wyszły na prowadzenie strzelając 2 bramki, ale Walkirie nie pozwoliły odskoczyć im na więcej niż dwa gole. Cztery razy na tablicy wyników pojawiał się rezultat remisowy, a wszystko rozegrało się w ostatniej kwarcie. Na kilka minut przed końcem spotkania na pierwsze w tym meczu prowadzenie wyszły zawodniczki z Katowic. Zespół z Wrześni do końca walczył o odrobienie strat i upragnione zwycięstwo, ale ostatecznie to Walkirie Katowice okazały się lepsze i wygrały 9:8, zajmując najniższe miejsce na podium.

Finał to kolejne w ostatnich latach spotkanie pomiędzy Poznań Hussars Ladies i zawodniczkami z Wrocławia, które od tego sezonu występują w barwach Panthers Wrocław. Na brak emocji w tych meczach nigdy nie można było narzekać, dlatego kibice zgromadzeni na stadionie Polonii Poznań oraz oglądający relację na LAX tv mogli być pewni, że zobaczą zacięty pojedynek i kobiecy lacrosse na najwyższym poziomie. Wynik otworzyły Pantery, strzelając pierwszą bramkę już w pierwszych sekundach spotkania. Kolejne minuty to już powrót zawodniczek z Poznania do gry, którą mogliśmy obserwować w pierwszych turniejach tego sezonu. Świetna forma Klaudii Majorczyk na kole środkowym, wysoki pressing i walka o każdą piłkę, celne strzały w ataku i prowadzenie 6:2 na koniec pierwszej kwarty. Druga część spotkania to potwierdzenie znakomitej dyspozycji całej poznańskiej drużyny, kolejne bramki i prowadzenie 9:2 w połowie meczu. Hat tricka w tym momencie meczu miała już na swoim koncie Magdalena Pietrzak. Panthers Wrocław starały się odrobić straty strzelając 5 bramek w drugiej połowie, jednak Poznanianki nie zamierzały oddać prowadzenia i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Poznań Hussars Ladies 15:7. Tytuł Mistrzyń Polski w lacrosse zostaje w Poznaniu!

Bramki dla Poznań Hussars Ladies zdobywały: Magdalena Pietrzak (4), Klaudia Majorczyk (3), Maria Grala (3), Anna Walas (2), Olga Narczewska (2), Zuzanna Stasiak (1).

Wraz z medalami wręczone zostały również nagrody indywidualne za cały sezon. Wyróżnione zostały następujące zawodniczki Poznań Hussars Ladies: