Rusza remont torowiska na ul. Podgórnej

W czwartek, 1 lipca, rozpoczną się prace remontowe torowiska na ul. Podgórnej. Z uwagi na trwające tam inne prace związane z przebudową w ramach Projektu Centrum, remont nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie komunikacji tramwajowej.

Okres wakacyjny jest czasem, gdy przeprowadza się najwięcej remontów torowisk i nawierzchni z uwagi na wakacje letnie, a tym samym mniejszy ruch pasażerski w komunikacji publicznej oraz ruch kołowy.

W tym roku w ramach zaplanowanych prac w zakresie infrastruktury komunikacji publicznej, wykonano już prace na pętli Zawady oraz punktowe naprawy torowiska na Moście Dworcowym. Trwa także przebudowa stacji trakcyjnej na Starołęce oraz modernizacja przystanku „Poznańska”.

W czwartek rozpoczną się prace na ul. Podgórnej.

Istniejące torowisko zostanie zdemontowane, podobnie jak nawierzchnia jezdni z kostki kamiennej. W ramach prac wymienione będą szyny na istniejącej płycie podtorowej, a nawierzchnia jezdni powstanie z kostek brukowych.

Co istotne, remont nie wpłynie na komunikację miejską – ten odcinek trasy jest wyłączony z użytkowania od kilku miesięcy z uwagi na realizowany tam kolejny etap przebudowy centrum miasta w ramach Projektu Centrum.