Trwa międzynarodowa konferencja poświęcona przyrodzie w biznesie

Trwa wirtualna, międzynarodowa konferencja Connecting Nature Enterprise Summit, której gospodarzem jest MIasto Poznań. Spotkanie porusza tematy przede wszystkim rozwoju przedsiębiorczości wykorzystującej możliwości natury i rozwiązań opartych na przyrodzie i z myślą o jej ochronie.

 

Connecting Nature Enterprise Summit rozpoczął się we wtorek i potrwa dwa dni. Ma formę zdalną, ale gospodarzem wydarzenia zostało Miasto Poznań, jako partner projektu CONNECTING Nature finansowanego przez Program Horyzont 2020. Współorganizatorem spotkania jest lider projektu – Trinity College w Dublinie. Merytorycznie w konferencję włączyli się także specjaliści z Komisji Europejskiej.

W ramach szczytu odbywają się wirtualne spotkania, warsztaty i sesje tematyczne, które prowadzone są przez liderów i praktyków z branży NBE, czyli nature-based entrepreneurship. Całe spotkanie poświęocone jest rozwoju przedsiębiorczości wykorzystującej błękitno-zieloną infrastrukturę i rozwiązania oparte na przyrodzie.

Uczestnicy zastanawiają się i dowiadują m.in., co łączy przedsiębiorczość z naturą, jak wspierać gospodarkę na niej opartą czy też jak wspierać gospodarkę opartą na naturze.

Część sesji odbywających się w języku polskim dotyczy zagadnień skierowanych do polskich przedsiębiorstw i organizacji czy też potencjałowi gospodarki opartej na przyrodzie.

„Zajmujemy się dziś przedsiębiorczością opartą na przyrodzie. o nowe zagadnienie, wynikające częściowo z wyzwań, jakie postawiła przed nami pandemia i zmiany klimatyczne. W tym kontekście przedsiębiorczość oparta o naturalne rozwiązania może być kompleksowym remedium, którego szukamy. Dlatego powinna być wspierana na każdym szczeblu podejmowanych decyzji. Poznań jest w Polsce znany ze swojej gospodarności – to miasto innowacji i przedsiębiorczości, więc bardzo cieszę się, że możemy państwa gościć. Wierzę, że to spotkanie będzie doskonałą okazją, by bliżej przyjrzeć się temu szerokiemu zagadnieniu” Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania