Kolejny weekend pełen sportowych emocji

Nadchodzący weekend będzie kolejnym obfitującym w sportowe emocje w Poznaniu. Nad Jeziorem Rusałka odbędą się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, a w stolicy Wielkopolski będzie można podziwiać zarówno polskich jak i zagranicznych zawodników.

 

W piątek rozpoczną się MIstrzostwa Polski, które potrwają trzy dni i zapewnią dużą dawkę emocji sportowych, na które czekają kibice. Łącznie w turnieju weźmie udział 55 zespołów walczących nie tylko o punkty rankingowe do klasyfikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej, ale także o 24 tysiące złotych.

Wśród uczestników będzie aż 13 medalistów Mistrzostw Polski, którzy mają łącznie 51 medali na swoich kontach. Najwyżej sklasyfikowane w turnieju żeńskim są Dorota Strąg i Jagoda Gruszczyńska, ubiegłoroczne triumfatorki LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020, liderki rankingu PZPS. Wśród faworytek wymieniane są też Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska, które w obecnym sezonie dwukrotnie dotarły do ćwierćfinału World Touru w Sofii.

Poznańscy kibice w szczególnie mocno będą kibicować reprezentantkom AZS UAM Poznań, czyli Justynie Kozłowskiej i Weronice Antczak.

W kategorii mężczyzn rywalizacja zapowiada się równie emocjonująco. Turniejową jedynką są triumfator ubiegłorocznej edycji wydarzenia – Jędrzej Brożyniak oraz mistrz Polski z 2011 roku – Piotr Janiak.

Podobnie jak rok temu, także i tym razem do Poznania przyjadą drużyny z Czech. Wśród zagranicznych zawodników znalazł się także Brazylijczyk. Oznacza to, że zawody będą miały charakter międzynarodowy.

Mistrzostwa rozgrywane nad Jeziorem Rusałka rozpoczną się w piątek o godzinie 9:00 od eliminacji. Rywalizacja w turnieju głównym zaplanowana jest od sobotniego poranka.