Nowy skwer na Świerczewie już gotowy, ale użytkownicy na razie z niego nie skorzystają

Skwer u zbiegu ul. Gostyńskiej, Ponieckiej, Rawickiej i Milickiej jest już niemal gotowy. Zanim jednak będzie można z niego korzystać minie jeszcze kilka tygodni. Dlaczego?

 

Jak informuje Rada Osiedla Świerczewo, ukończono inwestycję u zbiegu ulic: Gostyńskiej, Milickiej, Ponieckiej i Rawickiej, gdzie powstał nowy skwer. Teren zmienił się na bardziej przyjazny użytkownikom i okolicy.

Spacerowicze będą mogli przechadzać się po alejkach z kruszywa, wśród zagospodarowanej zieleni. Pojawiły się nowe drzewa i krzewy.

Z myślą o osobach lubiących aktywność fizyczną zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej, a dla najmłodszych urządzenia zabawowe.

Co ciekawe, prace miały zakończyć się dopiero w listopadzie, ale wykonawca znacznie przyspieszył tempo prac oraz realizację zadania.

Na razie jednak skwer nie został udostępniony użytkownikom. Jak wyjaśnia osiedlowa rada, nowa trawa musi się ukorzenić i urosnąć, co oznacza jeszcze ok. 3 tygodni czekania.

Inwestycja kosztowała ok. 320 tysięcy złotych, z czego 130 tysięcy złotych Rada Osiedla Świerczewo przekazała z własnych środków, a pozostałą część uzyskała w ramach grantu dla osiedli.