Szpital tymczasowy na MTP przechodzi w tryb pasywny. Leczono tam prawie 1300 osób

Szpital tymczasowy na terenie MTP przechodzi w tryb pasywny i na razie nie będzie tam pacjentów z Covid-19. Nie oznacza to jednak końca działalności placówki.

 

Szpital tymczasowy na terenie MTP zaczął być budowany w czasie drugiej fali pandemii. Po zakończeniu przygotowań nie został uruchomiony od razu – miał być zabezpieczeniem na wypadek wzrostu liczby hospitalizowanych osób oraz konieczności „uwolnienia” łóżek w innych wielkopolskich placówkach.

Ostatecznie pierwsi pacjenci zostali przyjęci 1 lutego 2021 roku. Placówka mogła zapewnić miejsce i opiekę ok. 600 chorym, jednak nigdy nie było potrzeby uruchamiania wszystkich modułów.

Po kilku miesiącach leczenia pacjentów szpital tymczasowy ponownie przechodzi w tryb pasywny. Nie oznacza to jednak likwidacji placówki – szpital będzie utrzymany w gotowości na wypadek pogorszenia się sytuacji w regionie.

W czwartek, 8 lipca, Szpital Przemienienia Pańskiego odpowiedzialny za szpital tymczasowy otrzymał prośbę z Urzędu Wojewódzkiego, by przejść w stan gotowości.

W piątek około 10 pacjentów jest przenoszonych do innych placówek w regionie. Większość będzie kontynuowana leczenie w Szpitalu MSWiA w Poznaniu.

Od początku funkcjonowania placówki leczono tam łącznie 1285 chorych. W krytycznym momencie było jednocześnie 250 pacjentów.