Jakie mieszkania cieszą się największa popularnością w Poznaniu?

Poznań to szóste co do wielkości miasto w Polsce. Nic więc dziwnego, że rynek mieszkaniowy tej metropolii jest bogaty i różnorodny. Czym powinniśmy się kierować, szukając odpowiadającego naszym potrzebom mieszkania? Co koniecznie należy wziąć pod uwagę w czasie takich rekonesansów? Jakie dzielnice oferują nam ważne udogodnienia i atrakcje? Sprawdźmy.

Rynek mieszkaniowy w epoce pandemii 

Można powiedzieć, że rynek nieruchomości w Polsce przeszedł trudny okres szczytu pandemii koronawirusa nie tylko “suchą nogą”, ale wręcz się umocnił. Ceny mieszkań we wszystkich miastach w Polsce rosną, dlatego jeśli chcemy zdecydować się na zakup własnej nieruchomości, nie powinniśmy zbyt długo zwlekać. W ubiegłym roku średnia cena za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w Poznaniu oscylowała w okolicach 8 tys. złotych. Na rynku swoich nabywców znalazło aż 5 tys. mieszkań. Na szczęście poznańskie ceny nie rosną w tempie tak zastraszającym jak na przykład w Warszawie. Spójrzmy jakie oferty na rynku mieszkaniowym są teraz najbardziej popularne.  Sporą pomocą w szybkim rozeznaniu się na rynku mieszkań będzie oczywiście internet, na przykład strona Gratka.pl – mieszkania na sprzedaż w Poznaniu.  

Poznań od lat już buduje się z głową. W obrocie rocznie pojawia się kilka tysięcy nowych mieszkań i domów. Coraz popularniejszy staje się zakup nieruchomości od dewelopera, dlatego też rynek nowych inwestycji rozwija się prężnie. 

Mieszkanie w Poznaniu: Lokalizacja to klucz do szczęścia? 

Co za najważniejsze uznają klienci poszukujący własnego M w Poznaniu? Warto z pewnością wymienić dobrą komunikację z centrum jak i obrzeżami miasta, sąsiedztwo terenów zielonych, miejsc wypoczynku i ofertę kulturalną okolicy. Dla rodzin bardzo ważna jest bliskość żłobków i szkół. 

Poznańskie Stare Miasto od dawna jest w czołówce najpopularniejszych dzielnic w mieście. Prawie połowa osób poszukujących mieszkania deklaruje, że ich marzeniem byłoby posiadanie nieruchomości na tym obszarze. Na Starym Mieście i w sąsiadującej z nim dzielnicy Chwaliszewo, dominuje głównie stara, kamieniczna zabudowa. Obok nich jest realizowanych wiele nowych projektów, architektonicznie wpisujących się w charakter tej okolicy.  Dzielnica Starego Miasta kusi dodatkowo doskonałą komunikacją publiczną, a także bliskością i mnogością terenów zielonych. 

Najbardziej dynamicznie rozwija się za to dzielnica Nowe Miasto w Poznaniu. Tutaj realizuje się jedną trzecią wszystkich nowych inwestycji deweloperskich. Łatwo zauważyć to patrząc na oferty na stronie Morizon.pl. Nowe Miasto przyciąga atrakcyjną lokalizacją, a także konkurencyjnymi cenami mieszkań. Wokół Jeziora Maltańskiego, na niezagospodarowanych terenach zrealizowano wiele interesujących inwestycji.    

Równie dużym powodzeniem cieszy się dzielnica Grunwald, choć zajmuje o wiele mniejszą powierzchnię niż poznańskie Nowe Miasto. Według statystyk aż 20% mieszkańców Poznania chciałoby kupić nieruchomość w tej okolicy. Grunwald posiada dobrą komunikację z centrum, a przede wszystkim świetnie rozbudowaną infrastrukturę. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z autostradą A2 dojazdy do każdej części miasta, a także poza jego granicę są wygodne i komfortowe.