Duże utrudnienia w rejonie ul. Lechickiej. Od jutra ruch wahadłowy

Dzisiejszej nocy zostaną wprowadzone znaczące zmiany w organizacji ruchu na ul. Lechickiej. W związku z kolejnym etapem budowy trasy tramwajowej na Naramowice wraz z przebudową infrastruktury drogowej, na krótkim odcinku ul. Lechickiej obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

 

W ramach prowadzonej inwestycji przebudowywane będzie skrzyżowanie ul. Lechickiej i Murawa, co jest częścią budowy dwupoziomowego węzła Lechicka/Naramowicka.

W nocy z 16 na 17 lipca, czyli z piątku na sobotę na odcinku ul. Lechickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Murawa od strony ul. Umultowskiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy kierowany przez sygnalizację świetlną. Jednocześnie obecna sygnalizacja na skrzyżowaniu zostanie wyłączona.

Cały czas obowiązywać będzie także ruch jednokierunkowy na ul. Murawa do ul. Lechickiej z możliwością skrętu w kierunku mostu Lecha.

Kierowcy chcący ominąć odcinek ul. Lechickiej z ruchem wahadłowym mogą korzystać z alternatywnej trasy ul. Serbską, jednak należy pamiętać, że nie ma na niej możliwości skrętów w lewo na skrzyżowaniu z ul. Naramowicką. Dalej powinni kierować się do Al. Solidarności i ul. Witosa, a później z powrotem na ul. Lechicką.

Z kolei pojazdy ciężarowe mogą korzystać z alternatywnej trasy przez ulice: Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Baraniaka, Chartowo, Żegrze, Hetmańska, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowska, Witosa i wrócić na ul. Lechicką.

Zmiany nie dotyczą pieszych i rowerzystów.