Moc atrakcji podczas kolejnego weekendu w ramach Lata na Madalinie

Warsztaty rękodzielnicze, język migowy, spotkanie z alpakami, muzyczne wygibasy i kultowe Madalingo to tylko część atrakcji trzeciego weekendu Lata na Madalinie.

 

Jak co weekend Kreatywator i Madalina zapraszają na teren starej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego, gdzie odbędzie się Lato na Madalinie, czyli atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku.

Co przygotowano w tym tygodniu?

Sobota rozpocznie się od warsztatów Fundacji Strega Integracji w ramach projektu „Trzy skarpetki (do) wolności). O godzinie 10:00 planowane są warsztaty ruchowe z KolektTacz, a o 11:30 warsztaty rękodzielnicze z GiwerArt.

O 12:00 rozpocznie się kiermasz książkowy Wydawnictwa Zakamarki, który potrwa do 15:00. W międzyczasie, o 13:00 planowane są warsztaty prowadzone przez wydawnictwo „Piaskowy Wilk”.

O 13:30 będzie można wziąć udział w lekcji języka migowego dla każdego. Pół godziny później na najmłodszych będzie czekać programowanie w zabawie.

Między 14:30 a 16:30 wyjątkowe spotkanie dla wszystkich – na Madalinie zawitają uwielbiane przez małych i dużych alpaki.

Niedziela rozpocznie się o 11:30 od zajęć rozwojowych dla najmłodszych. O 12:15 aktywne czytanie i warsztaty z EduGuzikiem.

O 13:00 rozpocznie się Pora Seniora – najpierw spotkanie z ratownikami z Fundacji Akceptacja, a o 13:30 warsztaty warsztaty robienia zapachowych tabliczek z wosku sojowego (zapisy pod numerem telefonu 663942366).

O tej samej porze rozpocznie się także szkolenie z pierwszej z ratownikami z Fundacji Akceptacja z możliwością obejrzenia ich ambulansu.

Mozaika i Przemek Mazurek zapraszają na interaktywny koncert muzyczny, czyli Muzyczne Wygibasy o 15:00.

Godzinę później rozpocznie się kultowe Madalingo, czyli bingo na Madalinie.

Około 16:30 początek rozgrywek siatkówki plażowej.

Przez cały czas trwania wydarzeń do dyspozycji tor wodny, trampoliny, strefa plażowa i strefa dziecięca, wielkie planszówki, animacje itp. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.