“Na ludową nutę”, czyli piknik i szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na sobotni piknik. Będzie to druga impreza w te wakacje skierowana zarówno do najmłodszych jak i starszych poznaniaków. Wydarzenie będzie odbywać się pod hasłem „Na ludową nutę”.

 

Piknik planowany jest na 17 lipca na skwerze Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy Wydziale Fizyki UAM na Morasku. Jak mówią organizatorzy, „pretekstem” do skupienia się na ludowej nucie jest przypadająca w tym roku 110. rocznica utworzenia Działu Ludoznawczego w ramach PTPN.

Gościem Specjalnym piknikiem będzie Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF, który zatańczy dla uczestników pikników, a także weźmie udział w warsztatach dla dzieci. Wszyscy chętni, bez względu na wiek, będą mogli wziąć udział w m.in. nauce krakowiaka oraz wspólnie zatańczyć poloneza w ramach akcji „Polonez łączy”.

Podczas pikniku będzie można także przymierzyć barwne stroje ludowe udostępnione przez zespół i zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie w specjalnym punkcie fotograficznym.

Dla dzieci przygotowano warsztaty, podczas których będą mogły wysłuchać baśni i legend z różnych regionów Polski, a także wziąć udział w ludowym pokazie mody. Nie zabraknie także zajęć ruchowych i plastycznych.

Dorośli będą mogli wziąć udział m.in. w wywiadzie z prof. Przemysławem Matusikiem, autorem czterotomowej publikacji pt. Historia Poznania, która ukazała się w ostatnim czasie w Wydawnictwie Miejskim Posnania i cieszy się niemałą popularnością. Wywiad przeprowadzi dr Jacek Kubiak, kierownik Poznańskiego Archiwum Historii Mówionej.

Piknik planowany jest w godzinach 11:30-16:30.

Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji projektu „Działania Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk na rzecz rozwoju kultury i dziedzictwa dla mieszkańców Poznania”. Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.