Jak odradza się ruch lotniczy na Poznańskim Lotnisku Ławica?

Błażej Patryn, to rzecznik Portu Lotniczego Ławica im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. To gość, którego do studia zapraszamy co jakiś czas, żeby przekazywać wam najświeższe informacje dotyczące lotów z Poznania, zmian, jakie zachodzą w związku z obostrzeniami czy uściślenia wymogów innych krajów, do których zdecydujemy się polecieć na wakacje.

Czas pandemii bez wątpienia był dla branży turystycznej bardzo trudny. Obostrzenia z którymi musieliśmy się mierzyć i ich ciągłe zmiany powodowały, że właściwie cała ta gałąź gospodarki została dosłownie sparaliżowana. 

Nie inaczej było w przypadku Ławicy. Podczas naszego ostatniego spotkania w marcu, sytuacja lotniska nie była najlepsza – niezbędna była pomoc w formie pożyczki od Urzędu Marszałkowskiego na dalsze przetrwanie. Na szczęście w ciągu ostatnich kilku miesięcy powoli wszystko zaczęło wracać do normy, a Ławica zaczęła odżywać. 

Warto jednak podkreślić, że ostatni czas był na tyle niepewny, że bardzo trudno było przewidzieć jak sytuacja potoczy się dalej. 

“Pozytywne wibracje dostawaliśmy od ludzi, ale też od linii lotniczych, które przygotowywały różne scenariusze, na różne sytuacje, no bo dzisiaj rzeczywiście takie scenariusze trzeba mieć. I zarówno my, jako lotniska regionalne, ale także i linie lotnicze na stole muszą rozkładać sobie paletę różnych rozwiązań, co mają zrobiź w sytuacji kiedy będzie ten niekorzystny obrót. Natomiast dzisiaj możemy powiedzieć, że rzeczywiście jest tak, że z tej palety została wybrana ta optymistyczna i pozytywna wersja.”

 mówi Błażej Patryn

Co ciekawe, w ostatnim czasie znacznie zwiększyła się liczba destynacji do których polecimy z Poznania. Blisko 80 połączeń, regularnych i czarterowych, to absolutny rekord, co po okresie pandemii było dużym zaskoczeniem. 

Piotr Szulc z naszym gościem porozmawiał także o regulacjach i wymogach, które musimy spełnić podczas podróży. Czy paszport covidowy to coś, co jest nam niezbędne jeśli chcemy polecieć na wakacje? Czy we wszystkich krajach na lotniskach obowiązują takie same obostrzenia? 

Na te i wiele innych pytań odpowiedział nasz gość w studio. Warto zapoznać się z tą rozmową szczególnie jeśli planujecie wakacje, ale też wtedy, kiedy czekają Was podróże służbowe.